APARTAMENTY W XVI- WIECZNYM SPICHLERZU

Historia obiektu

Pierwsze źródła donoszą, iż Spichlerz Bliźniaczy istniał już w 1543 r., jest więc jednym z najstarszych spichlerzy w Kazimierzu Dolnym. W 1792 r. został poddany remontowi po pożarze, który zniszczył jego część. Budynek, który ocalał, odbudowano po II wojnie światowej. W okresie 2010-2014 r. spichlerz został gruntownie zrewitalizowany oraz całkowicie wykończony. Obiekt ma cechy spichlerza wzorowanego na średniowiecznych magazynach Gdańska. Obecnie w Spichlerzu Bliźniaczym funkcjonuje wysokiej klasy pensjonat z ośmioma apartamentami oraz zaadaptowaną - na kondygnacji -1 - powierzchnią przeznaczoną na salę konferencyjną.  Tutaj możecie Państwo zamieszkać w miejscu naznaczonym duchem historii sięgającej XVI wieku. W pięknym budynku Spichlerza Bliźniaczego w Kazimierzu Dolnym jest 8 unikatowych luksusowych apartamentów o powierzchni od 49,22 m² do 66,71 m² oraz nowocześnie wyposażona sala konferencyjna o pow. 190 m² z funkcjonalnym zapleczem. Dodatkowym atutem obiektu jest winda.
Spichlerz Bliźniaczy wpisany jest do rejestru zabytków, stanowiąc cenny przykład budynku wzorowanego na średniowiecznych magazynach Gdańska.

Opis apartamentów

Apartamenty zostały wykończone w bardzo wysokim standardzie i różnorodnym stylu. W każdym z ośmiu lokali znajduje się przestronny salon z biokominkiem wraz z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, osobna sypialnia oraz widna łazienka. Trzy apartamenty - na ostatniej kondygnacji - są dwupoziomowe. W antresolach są dodatkowe sypialnie i (w dwóch z nich) WC. Apartamenty są również wyposażone w wygodne szafy. Architekci wnętrz dla każdego lokalu indywidualnie zaprojektowali oświetlenie, tak aby było ono funkcjonalne i stanowiło jednocześnie jego ozdobę. Podłogi wykonano z wysokiej jakości gresów szkliwionych. Każdy lokal wyposażony jest w wideodomofon, dodatkowym atutem jest system alarmowy. We wszystkich pomieszczeniach apartamentu zastosowano ogrzewanie podłogowe z możliwością zdalnego sterowania. Podłogi wykonano z wysokiej jakości gresów szkliwionych. Aneks kuchenny posiada okno - jest w pełni wyposażony w nowoczesny i funkcjonalny sprzęt AGD. Komfortowa i funkcjonalna łazienka również z oknem - składa się z wanny, umywalki oraz pralki. Apartamenty zostały zaprojektowane przez naszych architektów z myślą o wymagającym Kliencie, ceniącym sobie komfort, prywatność, spokój oraz niezależność. Z pewnością, pobyt w jednym z naszych apartamentów spełni Państwa wszelkie oczekiwania, a wypoczynek w nim zapewne na długo pozostanie w pamięci. Zapewni to niepowtarzalna atmosfera tego miejsca, przepełniona duchem historii najstarszego Spichlerza w Kazimierzu Dolnym